Strona główna
Dom
Dziedzictwo
Ogrody
Dzieci
E-booki
Komunikacja
Szkoła
Galeria
platforma edukacyjna
sklep
kontakt e-mail ??

    E-booki                               >>
  4 najnowsze propozycje sklepu Akademia Dialogu:
 
  E-booki   Zostałam matką. Pozostałam sobą.
Anna Kordzińska-Grabowska
 
  E-booki   Żeby się chciało chcieć. Rzecz o motywacji w szkole.
Anna Kordzińska-Grabowska
 
  E-booki   Mały nadpobudliwy człowiek.
Zuzanna Kordzińska-Młynarska
 
  E-booki   Jakość w oświacie.
Jarosław Kordziński
 
    Szkolenia                           >>
  Zapoznaj się z najnowszymi kursami:
 
  szkolenia   Awans - nauczyciel stażysta
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
  szkolenia   Awans - nauczyciel kontraktowy
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
  szkolenia   Opracowywanie własnych programów nauczania
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
  szkolenia   Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
    Szukaj
  Wyszukaj produkty w Sklepie:

    Program PHARE
   
  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 


Młodzież

Młodzież to specyficzna grupa ludzi. Przeżywają okres, w którym wszystko jest niezwykle dynamiczne oraz intensywne. Potrzeby i niemożność ich zaspokojenia. Wielkie wyobrażenia o sobie i przepaść porażki, kiedy okazuje się, że nie możemy zrobić tego, o czym marzyliśmy. Uczucia i jednoczesna ekstaza oraz ból jakie uczuciom muszą towarzyszyć. Do tego wszystkiego jeszcze ta okropna szkoła, która się wszystkiego czepia. I rodzice, którzy wcale nie są lepsi od szkoły. A i koleżanki oraz koledzy, którzy też niekiedy potrafią być naprawdę dziwni.

Zadaniem Akademii Dialogu jest między innymi uczenie radzenia sobie z tego typu problemami. Pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Nasza domeną jest umiejętne porozumiewanie się, skuteczne metody wychowawcze, korzystna dla obu stron komunikacja międzyludzka.

Ponieważ temat młodzieży jest wiecznie żywy i ciągle stawia wobec nas nowe wyzwania zapraszamy na forum. Na pewno mamy sobie wiele na ten temat do powiedzenia.

Szczególnie odwołujemy się do rodziców, którzy mają utrudnione życie przez fakt, że zajmują się dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tematyce tej poświęciła swoje dwa e-booki Zuzanna Kordzińska-Młynarska. Napisała książki: "Mały nadpobudliwy człowiek" oraz "Zdobyć tę górę. Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych". W obu pozycjach opisuje przypadki oraz możliwości radzenia sobie ze specyficznymi wyzwaniami jakie stawiają rodzicom (a też i nauczycielom) dzieci / uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pierwsza książka w całości poświęcona jest problematyce ADHD i zawiera wiele naprawdę istotnych rad, które mogą się przydać tym, którzy borykają się z tym problemem.

Swoistym wyzwaniem dla rodziców i nauczycieli może być również dziecko szczególnie zdolne. Pisze o tym Anna Grabowska-Kordzińska w swoim e-booku "Dziecko zdolne (do wszystkiego)". Dziecko zdolne to z jednej strony szansa na spore zadowolenie z odnoszonych przez nie sukcesów. Z drugiej strony, to również specyficzne wyzwania. Warto przeczytać i dowiedzieć się skąd się biorą i w jaki sposób się uzewnętrzniają szczególne możliwości naszych dzieci. Także naszych uczniów.

kontakt | reklama | polityka prywatności | zgłoś problem

Akademia Dialogu - rozwój dziecka, porozumiewanie się, e-learning, awans zawodowy nauczycieli, komunikacja, psychoedukacja,
trening interpersonalny, szkolenia interpersonalne, dialog, mediacja, edukacja, wyjazdy zintegrowane, specjalne potrzeby edukacyjne,
metody wychowawcze, nauczyciele, wypoczynek nad morzem, psychologia, pedagogika, uczniowie, szkoła, rodzice, wychowanie, mediator.