Strona główna
Dom
Dziedzictwo
Ogrody
Dzieci
E-booki
Komunikacja
Szkoła
Galeria
platforma edukacyjna
sklep
kontakt e-mail ??

    E-booki                               >>
  4 najnowsze propozycje sklepu Akademia Dialogu:
 
  E-booki   Zostałam matką. Pozostałam sobą.
Anna Kordzińska-Grabowska
 
  E-booki   Żeby się chciało chcieć. Rzecz o motywacji w szkole.
Anna Kordzińska-Grabowska
 
  E-booki   Mały nadpobudliwy człowiek.
Zuzanna Kordzińska-Młynarska
 
  E-booki   Jakość w oświacie.
Jarosław Kordziński
 
    Szkolenia                           >>
  Zapoznaj się z najnowszymi kursami:
 
  szkolenia   Awans - nauczyciel stażysta
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
  szkolenia   Awans - nauczyciel kontraktowy
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
  szkolenia   Opracowywanie własnych programów nauczania
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
  szkolenia   Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych
Ośrodek Rozwoju Edukacji EDUCATOR
 
    Szukaj
  Wyszukaj produkty w Sklepie:

    Program PHARE
   
  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 


Uczniowie

Uczniowie to specyficzna grupa młodych ludzi. A przy okazji niemałe wyzwanie dla ich rodziców. Jedynie dla naprawdę niewielkiej grupy osób, uczniowie to czysty sukces i rzeczywista radość. Dla większości z nas to mniejsze lub większe problemy szkolne oraz problemy wychowawcze. To nauczyciele, z którymi trzeba rozmawiać. To mniej czy bardziej drastyczne metody wychowawcze, które trzeba stosować.

W Akademii Dialogu uczymy radzenia sobie z problemami jaki przynoszą do naszego domu dzieci będące jednocześnie uczniami. Uczymy jak budować poprawne relacje międzyludzkie, wspólnie rozwiązujemy problemy wychowawcze, zastanawiamy się nad tym, czemu mogłoby służyć wychowanie naszego potomstwa.

Szczególnie odwołujemy się do rodziców, którzy mają utrudnione życie przez fakt, że zajmują się dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tematyce tej poświęciła swoje dwa e-booki Zuzanna Kordzińska-Młynarska. Napisała książki: "Mały nadpobudliwy człowiek" oraz "Zdobyć tę górę. Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych". W obu pozycjach opisuje przypadki oraz możliwości radzenia sobie ze specyficznymi wyzwaniami jakie stawiają rodzicom (a też i nauczycielom) dzieci / uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pierwsza książka w całości poświęcona jest problematyce ADHD i zawiera wiele naprawdę istotnych rad, które mogą się przydać tym, którzy borykają się z tym problemem.

Swoistym wyzwaniem dla rodziców i nauczycieli może być również dziecko szczególnie zdolne. Pisze o tym Anna Grabowska-Kordzińska w swoim e-booku "Dziecko zdolne (do wszystkiego)”. Dziecko zdolne to z jednej strony szansa na spore zadowolenie z odnoszonych przez nie sukcesów. Z drugiej strony, to również specyficzne wyzwania. Warto przeczytać i dowiedzieć się skąd się biorą i w jaki sposób się uzewnętrzniają szczególne możliwości naszych dzieci. Także naszych uczniów.

Uczniowie to przede wszystkim wyzwanie dla szkoły. Radzenie sobie z problemami wychowawczymi a i innymi problemami szkolnymi to jedno z zadań wpisanych w awans zawodowy nauczycieli. Akademia Dialogu oferuje szkolenia z psychoedukacji, naszą domeną są również e-porady, chętnie gościmy nauczycieli na naszym forum internetowym i specjalnie dla nauczycieli opracowaliśmy szkolenia e-learningowe:
 • Awans nauczyciela stażysty
 • Awans nauczyciela kontraktowego
 • Awans nauczyciela mianowanego
 • Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych


 • kontakt | reklama | polityka prywatności | zgłoś problem

  Akademia Dialogu - rozwój dziecka, porozumiewanie się, e-learning, awans zawodowy nauczycieli, komunikacja, psychoedukacja,
  trening interpersonalny, szkolenia interpersonalne, dialog, mediacja, edukacja, wyjazdy zintegrowane, specjalne potrzeby edukacyjne,
  metody wychowawcze, nauczyciele, wypoczynek nad morzem, psychologia, pedagogika, uczniowie, szkoła, rodzice, wychowanie, mediator.